Stanowisko: Android Developer_

Nr ref.: 8559/JP

Misją Connectis jest rozwój ludzi i firm poprzez budowanie zespołów Developerów dziś oraz inwestowanie w Liderów jutra. Connectis_ to ponad 20 lat doświadczenia w branży, 350 Specjalistów IT i tysiące zrealizowanych projektów. Stale poszukujemy profesjonalistów IT, którym oferujemy pracę w ciekawych projektach. Ty również możesz stać się częścią zespołu, w którym obejmiesz rolę charakteryzującą się np.:

Opis stanowiska

  • Developing solution for several markets in Europe
  • Contributing in mobile application development for EV-cars system
  • DevOps activities (like deployment, setting up environments) in Azure environment
  • Cooperation with International Development Team, UX, Scrum Master, Product Owner

Wymagania

  • Minimum 3 years of experience as an Android Developer
  • Good knowledge of Java/Kotlin technologies, Android Jetpack and RxJava
  • Willingness to deliver high quality solutions (code quality, tests, design patterns etc.)
  • Experience working with GIT, Azure
  • Experience working in Scrum
  • Fluent English

Oferujemy

  • Participation in global projects based on the latest tools and platforms
  • Stable employment based on the form of B2B cooperation
  • Sports and medical package for you and your family
  • Many interesting technology meetups
  • Individual care on the Connectis_ side
  • Remote work

We kindly inform that we will contact the selected candidates

Benefity

Benefits package (medical care and multisport)

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej bazy Specjalistów IT, aby brać udział w wielu interesujących procesach rekrutacyjnych, kliknij APLIKUJ TERAZ!!!

Wynagrodzenie To negotiate
Lokalizacja Katowice/Zdalnie
Start ASAP
Język English - B2/C1