Stanowisko: Business Intelligence Consultant (100% Remote)_

Nr ref.: 8609/JP

Misją Connectis jest rozwój ludzi i firm poprzez budowanie zespołów Developerów dziś oraz inwestowanie w Liderów jutra. Connectis_ to ponad 20 lat doświadczenia w branży, 350 Specjalistów IT i tysiące zrealizowanych projektów. Stale poszukujemy profesjonalistów IT, którym oferujemy pracę w ciekawych projektach. Ty również możesz stać się częścią zespołu, w którym obejmiesz rolę charakteryzującą się np.:

Opis stanowiska

  • Taking care of UX
  •  Creating Power BI reports based on business requirements
  •  Day to day operations with BI environment, fixing bugs & resolving issues
  •  Working every day with the technologies: Power BI, Azure Analysis Services, Azure SQL Database, DAX, Jira, Confluence and many others 🙂

Wymagania

  • Minimum 3-5 years of experience in Business Intelligence area
  • Working experience with Power BI, SSRS
  •  Knowledge of SQL and Azure SQL DB
  •  Ability to write measures in DAX
  •  Fluency in English

Nice to have:

  • Dashboard UX design principles

Oferujemy

  • Position of an Independent Consultant in scandinavian company
  •  Stable employment based on the form of B2B cooperation
  •  Sports and medical package for you and your family
  •  Many interesting technology meetups
  •  Individual care on the Connectis_ side
  •  Remote work

  We kindly inform that we will contact selected Candidates 🙂

Benefity

Benefits package (medical care and multisport)

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej bazy Specjalistów IT, aby brać udział w wielu interesujących procesach rekrutacyjnych, kliknij APLIKUJ TERAZ!!!

Wynagrodzenie To negotiate
Lokalizacja Remotely
Start ASAP
Język