Stanowisko: Manual Tester (API)_

Nr ref.: 8608/KK

Misją Connectis jest rozwój ludzi i firm poprzez budowanie zespołów Developerów dziś oraz inwestowanie w Liderów jutra. Connectis_ to ponad 20 lat doświadczenia w branży, 350 Specjalistów IT i tysiące zrealizowanych projektów. Stale poszukujemy profesjonalistów IT, którym oferujemy pracę w ciekawych projektach. Ty również możesz stać się częścią zespołu, w którym obejmiesz rolę charakteryzującą się np.:

Opis stanowiska

  • Perform manual testing analysis, design and execution on web and mobile applications
  • Perform API testing, analysis, design and execution
  • Contribute to maintaining Effective Test Process
  • Work on projects in electricity field

Wymagania

  • 5 years of experience as a Manual Tester
  • Experience with testing mobile (iOS and Android) and web applications
  • Basic knowledge of programming languages (Java/JavaScript)
  • NICE TO HAVE – Experience with XCUITest/Appium/Selenium/Protractor
  • Experience with REST API
  • Fluent English (spoken and written)

Oferujemy

Stable employment based on the form of B2B cooperation

Sports and medical package for you and your family

Many interesting technology meetups

Individual care on the Connectis_ side

Fully remote recruitment process

We kindly inform, that we will contact only with selected Candidates 🙂

Benefity

Benefits package (medical care and multisport)

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej bazy Specjalistów IT, aby brać udział w wielu interesujących procesach rekrutacyjnych, kliknij APLIKUJ TERAZ!!!

Wynagrodzenie To negotiate
Lokalizacja Warsaw/remotely
Obszar IT
Start March/April
Język ENGLISH - FLUENT