Stanowisko: Android Developer _

Nr ref.: 8723/MP

Misją Connectis jest rozwój ludzi i firm poprzez budowanie zespołów Developerów dziś oraz inwestowanie w Liderów jutra. Connectis_ to ponad 20 lat doświadczenia w branży, 350 Specjalistów IT i tysiące zrealizowanych projektów. Stale poszukujemy profesjonalistów IT, którym oferujemy pracę w ciekawych projektach. Ty również możesz stać się częścią zespołu, w którym obejmiesz rolę charakteryzującą się np.:

Opis stanowiska

  • Developing solution for several markets in Europe and USA
  • Contributing in mobile application development for EV-cars system and Mobile Payments solutions
  • Cooperation with International Development Team, UX, Scrum Master, Product Owner

Wymagania

  • Minimum 3 years of experience as an Android Developer
  • Good knowledge of Java/Kotlin technologies, Android Jetpack and RxJava
  • Ability to write unit and functional tests (Espresso, Robolectric, Appium tests are a strong plus)
  • Good level of understanding Continuous Delivery process
  • Experience working in Scrum
  • Fluent English

Oferujemy

  • Participation in global projects based on the latest tools and platforms
  • Stable employment based on the form of B2B cooperation
  • Sports and medical package for you and your family
  • Many interesting technology meetups
  • Individual care on the Connectis_ side
  • Remote work

We kindly inform, that we will contact only selected Candidates 🙂

Benefity

Benefits package (medical care and multisport)

Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej bazy Specjalistów IT, aby brać udział w wielu interesujących procesach rekrutacyjnych, kliknij APLIKUJ TERAZ!!!

Wynagrodzenie To negotiate
Lokalizacja Warszawa/zdalnie
Start ASAP
Język ANGIELSKI - B2/C1