Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest „Human Cloud”?

To termin, który powstał w analogii do idei "cloud computing". Oznacza ona zmianę sposobu korzystania z oprogramowania komputerowego. Dotychczas trzeba było kupić dany program i zainstalować go na swoim komputerze. Najnowszy trend to wykorzystywanie oprogramowania zdalnie, bez konieczności instalacji, z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Oprogramowanie takie dostępne jest "w chmurze", z której korzystasz wtedy, kiedy chcesz. Podobnie może być z pracownikami – nie musisz ich już zatrudniać, lecz korzystać z ich kompetencji wtedy, gdy są potrzebne. To właśnie "ludzie w chmurze" – Specjaliści dostępni od zaraz, z dowolnego miejsca w Polsce lub zagranicą. Na miejscu lub zdalnie – jak wolisz.

Gdzie wykonywane są usługi?

Tam gdzie sobie życzysz – w Twoim biurze lub w biurach Connectis. To Ty ustalasz, gdzie będą pracować dla Ciebie Specjaliści. Możemy dostarczyć Ci Specjalistów do pracy w biurze, ale jeżeli charakter projektu tego wymaga, mogą pracować również u nas lub zdalnie.

Czy mam wpływ na to, kto dla mnie pracuje?

Oczywiście. Nikt nie zostanie zaangażowany do projektu bez Twojej zgody. Zorganizujemy spotkanie z każdym kandydatem, podczas którego poznasz go i podejmiesz decyzję.

Kto kontroluje pracę Specjalistów?

Nasz opiekun Klienta wraz z zespołem projektowym są w stałym kontakcie z osobą odpowiedzialną za projekt po Twojej stronie. Dzięki funkcjonalnościom platformy CONNECTIS_Cloud możesz na bieżąco śledzić postęp prac, akceptować ich czas pracy, zatwierdzać urlopy i wystawiać faktury.

Ile to kosztuje?

Mniej niż zatrudnianie na etat. Badania wykazują, że 92% firm korzystających z wynajmu pracowników tymczasowych zaoszczędziło na tym średnio 15%. Dodatkowo oszczędzasz czas i eliminujesz ryzyko zatrudnienia niewłaściwej osoby. Proponujemy Ci przeprowadzenie bezpłatnej symulacji finansowej, dzięki której zobaczysz ile możesz zaoszczędzić.

Czy ważne dane z mojej firmy nie trafią do mojej konkurencji?

Poufność i wzajemne zaufanie to podstawa w tego typu współpracy. Gwarantujemy pełną dyskrecję, do której zachowania zobowiązujemy się w umowie. Specjalne klauzule zobowiązują do tego wszystkie osoby pracujące przy danym projekcie. To podstawa naszej etyki zawodowej.

W jaki sposób możecie mi pomóc zdalnie?

W przypadku projektów informatycznych praca zdalna sprawdza się bardzo dobrze. Programiści nie muszą być fizycznie obecni w Twojej firmie jeśli tak jest Ci wygodniej. Wtedy my zapewniamy przestrzeń i narzędzia pracy. Ty widzisz efekty ich pracy.

Chcę rozpocząć współpracę z firmą outsourcingową. Jak to zrobić?

Zadzwoń do Connectis pod numer (22) 222 5000. Zostaniesz skierowany do opiekuna, który natychmiast zajmie się Twoim zapytaniem.

Obawiam się dużej ilości formalności. Czy nie prościej zatrudnić na etat?

Bierzemy na siebie cały proces rekrutacyjny oraz wszystkie formalności związane z umowami, świadczeniami, podatkami, składkami itd. Przygotowujemy wszystkie dokumenty i na bieżąco je kontrolujemy. Ty tylko wybierasz najlepszych i przydzielasz im zadania do wykonania. To rozwiązanie jest prostsze i generuje o wiele mniej kosztów.

Jak wyglądają rozliczenia?

Przesyłamy Ci miesięczne podsumowanie czasu pracy Specjalisty. Jeśli je zaakceptujesz to na jego podstawie otrzymujesz od nas jedną fakturę wraz ze szczegółowymi raportami. Nic poza tym. Tak prosto jak się tylko da. Dzięki funkcjonalnościom platformy CONNECTIS_Cloud, tematy rozliczeń możesz zamknąć szybko i sprawnie.