C_school to pierwszy w Polsce program developerski, który w 100% przygotuje cię do pracy w IT. Stworzyliśmy go, ponieważ rynek IT rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferuje ogromne możliwości i, przede wszystkim, ciągle potrzebuje więcej utalentowanych programistów. Na rynku Polskim brakuje aż 50 tysięcy programistów, a na jednego programistę przypadają średnio 4 oferty pracy. Dlatego coraz więcej młodych ludzi decyduje się na rozpoczęcie swojej przygody z IT. Jak wygląda nauka programowania w programie developerskim Connectis?

Nie musisz umieć programować ani mieć dyplomu

Żeby zacząć C_school nie musisz umieć programować. Nie musisz nawet nic wiedzieć o świecie IT i programowaniu. Na początku istotne są umiejętności logicznego i analitycznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Jeżeli zakwalifikowałeś się do C_school ale nadal nie czujesz się pewnie – zaufaj nam, wybraliśmy Cię ze względu na Twój potencjał i umiejętności. Do rozpoczęcia nauki nie potrzebujesz też żadnego dyplomu lub ukończonych kursów. Nauczymy cię wszystkiego od podstaw w praktyce. Co ważne – nauczysz się nie tylko programowania, ale również współpracy i komunikacji w zespole. Tych rzeczy nie da się nauczyć na studiach, a pracodawcy zwracają na nie szczególną uwagę! C_school przygotuje Cię w 100% do rozpoczęcia pracy w IT, nie tylko od strony umiejętności technicznej, ale również od strony umiejętności miękkich, które często decydują o tym, który kandydat dostaje pracę.

Zanim skoczysz na głęboką wodę, naucz się pływać w naszym “Basenie”

Pierwszy miesiąc nauki spędzisz w „Basenie” ucząc się podstaw, poznając świat programowania i IT, tak, żebyś na początku oswoił się z nowymi informacjami w komfortowym środowisku. Czym jest „Basen”? „Basen” to określenie na początkowy etap nauki programowania. Wiemy, że programowanie może wydawać się trudne, ale na początku swojej drogi przekonasz się, że tak nie jest. W “Basenie” C_school nie ma wykładów i lekcji, będziesz mógł przychodzić kiedy chcesz i uczyć się we własnym tempie w naszym biurze pod okiem doświadczonych developerów. Naukę zaczniesz od JAVY – jednego z najpopularniejszych języków programowania, na który jest obecnie ogromne zapotrzebowanie na rynku pracy. Na bieżąco będziesz dostawał informacje jak Ci idzie i nad czym musisz popracować. Jeżeli podczas „Basenu” okaże się, że IT nie jest dla Ciebie – nie ma problemu. „Basen” jest dla Ciebie, żebyś mógł odkryć swoje możliwości i sprawdzić, czy chcesz zostać programistą. Możesz bez zobowiązań zrezygnować w dowolnym momencie.

Wybierzesz, kiedy będziesz się uczyć

Po ukończeniu Basenu rozpoczniesz naukę JAVY na bardziej zaawansowanym poziomie, poznasz też język programowania Python. C_school to aż 360 godzin programowania!

Program C_school jest ambitny i intensywny – właśnie dlatego bardzo dobrze przygotujemy Cię do rozpoczęcia pracy w branży IT. Zajęcia, już po ukończeniu “Basenu”, odbywają się w trybie dziennym, wieczorowym lub weekendowym, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie i uda Ci się pogodzić naukę programowania z pracą lub studiami.

Podczas zajęć będziesz współpracował z innymi studentami nad projektami w naszym biurze pod okiem senior developerów. Dzięki temu nie tylko nauczysz się programować, ale rozwiniesz również swoje umiejętności miękkie, komunikacyjne i pracy zespołowej. Poza pracą zespołową będziesz dostawał również indywidualne zadania, które pomogą Ci utrwalić swoją wiedzę i poćwiczyć zdobyte umiejętności. Będziesz mógł również skorzystać z indywidualnych konsultacji z trenerami C_school zawsze, gdy będziesz tego potrzebował.

Stawiamy na naukę w praktyce i pracę zespołową

Wierzymy, że programowania nie da się nauczyć tylko w teorii. Dlatego w C_school stawiamy na praktykę i doświadczenie. Nie będziesz rozwiązywał teoretycznych problemów. Zamiast tego stworzysz rozbudowane portfolio na GitHub’ie, które będzie Twoją wizytówką i przepustką do pracy w IT. GitHub to platforma do bezpiecznego przechowywania i testowania Twoich projektów, zdecydowana większość developerów i pracodawców traktują profil na GitHub’ie jako CV, a Twój profil po C_school będzie pełny super projektów!

W C_school będziesz współpracował z innymi, żeby znaleźć rozwiązanie. Zamiast kopiować i wklejać coś, co znalazłeś w internecie, zrozumiesz kod, który piszesz i nauczysz się wykorzystywać go, aby realizować swoje pomysły. Umiejętności techniczne nie są gwarancją sukcesu na rynku pracy. Bardzo ważna jest również Twoja osobowość i to, jak współpracujesz z innymi. Nad projektami IT zwykle pracuje się w zespole, więc pracodawcy dbają, aby członkowie zespołu współgrali ze sobą i wspólnie rozwijali projekt.

Nauka od A do Z

Poza nauką programowania i ćwiczeniem umiejętności miękkich, w C_school nauczysz się również pracować w metodykach zwinnych np. SCRUM. Są to najpopularniejsze metody pracy w branży IT, ponieważ zapewniają elastyczność i pozwalają łatwo dostosować się do zmian. Nauczymy Cię jak pracuje się w metodykach zwinnych, żebyś po ukończeniu nauki mógł od razu rozpocząć pracę.

W C_school dbamy o rozwijanie wszystkich niezbędnych umiejętności, a nie tylko wiedzy technicznej. Współpracujemy z programistami od wielu lat i wiemy, jak ważne są umiejętności komunikacji i współpracy. Wszystko, czego nauczysz się w C_school przyda Ci się w codziennej pracy nad projektami IT w przyszłości.

Nauka programowania w C_school i co dalej?

Co dzieje się kiedy już ukończysz C_school? Jesteś w pełni przygotowany do rozpoczęcia pracy w IT. Posiadasz wiedzę i umiejętności cenione przez pracodawców i współpracowników. Najlepszych zatrudniamy od razu do pracy przy projektach dla największych firm w Polsce i na świecie. W Connectis zatrudniamy tylko najlepszych developerów i właśnie takich kształcimy. Zależy nam na najwyższej klasy specjalistach, dlatego zapewniamy finansowanie i dogodny tryb nauki. Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z programowaniem możesz aplikować do C_school tutaj, lub przeczytać nasze FAQ, aby dowiedzieć się więcej.