Program C_school został przygotowany, aby po jego ukończeniu, uczestnicy posiadali wszelkie niezbędne umiejętności (nie tylko techniczne) do rozpoczęcia pracy w IT. Jednak zmiana ścieżki kariery to bardzo poważna decyzja, która ma duży wpływ na nasze życie. Jak więc prezentują się losy absolwentów C_school? Ile zarabiają, gdzie pracują i jak szybko znajdują pierwszą pracę?

Życie po C_school

Przez C_school przeszło już setki utalentowanych ludzi, a losy każdego z nich są dla nas bardzo ważne. Na bieżąco sprawdzamy, czy nasz program odpowiada na potrzeby rynku i czy rzeczywiście pomaga uczestnikom. Co jakiś czas przeprowadzamy badania dotyczące losów absolwentów C_school. Poniżej znajdziesz wyniki badań przeprowadzonych na przełomie 2018/2019 roku, w których wzięło udział 236 osób, które ukończyły C_school.

Praca w IT – czas szukania i specjalizacje

Pierwszym obszarem, który jest dla nas niesamowicie ważny, jest to, czy absolwenci C_school znajdują pracę w IT po zakończeniu nauki. Jest to dla nas wyznacznik, który pokazuje, czy program odpowiada na potrzeby pracodawców i czy dobrze przygotowuje uczestników do pracy w IT.

Spośród badanych absolwentów 100% znalazło pracę w IT w mniej niż 6 miesięcy od zakończenia nauki w C_school. Średni czas od zakończenia nauki do rozpoczęcia pracy wynosił 42 dni, czyli około 1,5 miesiąca.Natomiast aż 52% absolwentów zostało zatrudnionych w Connectis, w mniej niż 2 tygodnie po ukończeniu nauki. Właśnie dlatego średni czas szukania pracy jest tak niski – najlepszym uczestnikom oferujemy pracę od razu.

Absolwenci, którzy nie zdecydowali się na pracę w Connectis, pracują w wielu różnych firmach, co uniemożliwia nam stworzenie rzetelnych statystyk. Są to natomiast w większości duże korporacje np. IKEA lub PKO BP (74%).

Specjalizacje i zajmowane stanowiska

Nasz kurs pozwala uczestnikom na zdobycie umiejętności i kompetencji z obszaru różnych technologii, natomiast naszym najważniejszym „punktem programu” jest Java, ponieważ jest ona jednym z najbardziej pożądanych języków programowania od wielu lat, a zainteresowanie nią nie maleje. Jakie stanowiska zajmują absolwenci C_school?

87% z nich pracuje obecnie jako Java Developer lub Junior Java Developer. Pozostałe 13% osób zajmuje stanowiska Testerów Oprogramowania.

Zarobki po C_school

O ile dla większości uczestników C_school kwestie finansowe nie są najważniejszą motywacją, o tyle są to jednak istotne aspekty każdej kariery. Dlatego zbieramy dane na temat tego, jak zmieniają się zarobki absolwentów na przestrzeni pierwszych dwóch lat pracy.

Zarobki początkowe

Zarobki absolwentów C_school w pierwszych miesiącach pracy wahają się od 3 do 4 tysięcy złotych netto miesięcznie. Wyższe pensje odnotowaliśmy wśród osób pracujących jako Java Developer. Aż 67% absolwentów otrzymało podwyżkę pomiędzy 6, a 9 miesiącem pracy (średnio była to podwyżka o 472 złotych netto).

Zarobki po roku pracy

Zarobki absolwentów C_school po roku pracy wzrosły o ok. 20% w porównaniu z zarobkami początkowymi i wahały się od 3650 do 4900 złotych netto miesięcznie. Jest to naturalne, szczególnie w branży IT, ponieważ pozwala ona na niesamowicie szybki rozwój kompetencji i wspinanie się po szczeblach kariery szybciej, niż w przypadku innych branż.

Zarobki po dwóch latach pracy

Średnie wynagrodzenie absolwentów C_school po dwóch latach pracy wyniosło 5530 złotych netto miesięcznie. Oznacza to wzrost zarobków o ok. 85% w skali dwóch lat (traktując jako wynagrodzenie wyjściowe 3000 złotych netto).

Ile zarabia programista po C_school?

Zarobki programistów po C_school systematycznie wzrastają. Wiadome jest, że po dwóch latach pracy nie będzie to 10 000 złotych netto, ponieważ takie wynagrodzenia otrzymują bardzo doświadczeni specjaliści. Pomimo tego, wzrost zarobków po C_school jest dynamiczny i szybki, a także zdecydowanie bardziej satysfakcjonujący niż w przypadku innych branż. Mamy nadzieję, że nasz program pozwoli jak największej ilości osób rozpocząć wymarzoną karierę, a także wymarzone zarobki.

Jeżeli chcesz dołączyć do C_school – kliknij tutaj, lub zapisz się na dzień otwarty.