Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Jak stworzyć idealne CV w IT?

Jak stworzyć idealne CV w IT?

Kariera
Społeczność
Wszystkie

Znalezienie pierwszej pracy w IT często spędza początkującym sen z powiek. Jak poradzić sobie z tym zadaniem? Nasi eksperci od pozyskiwania talentu zebrali najważniejsze porady, jak stworzyć CV, które pomoże Ci wystartować w branży IT!

1. Zbyt długie CV może zaszkodzić!

Nasz zespół często spotyka się z CV na kilka stron, które zawierają dużo zbędnych informacji. Musisz pamiętać, że rekruter przegląda setki aplikacji tygodniowo i nie może pozwolić sobie na poświęcanie zbyt wiele czasu na jeden dokument. Dlatego zadbaj, aby Twoje CV nie było zbyt długie, ale zawierało wszystkie najważniejsze informacje, które wyróżnią Cię na tle innych kandydatów! Branża IT jest dość specyficzna i niektóre informacje, które byłyby bardzo istotne w innej branży, w IT są po prostu mniej potrzebne. Przykładowo, pracodawcę dużo bardziej interesuje Twoje doświadczenie, niż ukończone studia lub zdobyte dyplomy. 

2. Kompetencje i umiejętności są najważniejsze

Nie od dziś wiadomo, że to nie studia czynią świetnego Developera. Dlatego Twoje CV nie powinno skupiać się na ukończonych szkołach, a na Twoich umiejętnościach i doświadczeniu! Jeżeli ukończyłeś studia, oczywiście, uwzględnij to w swojej aplikacji, ale pamiętaj, że wypisanie kompetencji jest dużo ważniejsze. Wypisując swoje umiejętności pamiętaj, żeby zawrzeć te, które odnoszą się do stanowiska, na które aplikujesz. To ułatwia pracę rekruterom, a Tobie pozwala określić kierunek, w którym chcesz się rozwijać.

3. Wszystkie doświadczenia są ważne

Początkujący programista nie może pochwalić się kilkunastoletnim stażem w dużych firmach IT. Jakie więc doświadczenie może mieć? W swoim CV pochwal się każdym projektem, jaki realizowałeś. Niezależnie od tego, czy była to gra lub pomoc w budowie strony internetowej kolegi. Każdy projekt pokazuje pracodawcy, jakie są Twoje zainteresowania i przekonuje go, że programowanie to Twoja prawdziwa pasja. Nikt nie oczekuje od początkujących ogromnego doświadczenia, naprawdę rozumiemy, że każdy musi od czegoś zacząć. Ale chcemy zobaczyć, że naprawdę interesuje Cię praca w IT i aktywnie dążysz do rozwijania swoich kompetencji.

4. Pokaż, kim jesteś i czym się interesujesz

Nasz zespół przegląda kilkadziesiąt CV każdego dnia. W każdym szukamy czegoś, co wyróżnia danego kandydata. Tworząc swoje CV pamiętaj, żeby zawrzeć swoje zainteresowania i pokazać kim jesteś. Twoja osobowość jest bardzo ważna i to zwykle właśnie ona sprawia, że wybieramy konkretnego kandydata. Oczywiście nie oszukuj i nie staraj się na siłę interesować wszystkim – rekruterom zależy na Twoich prawdziwych pasjach.

5. Pamiętaj o odpowiedniej kolejności

Jak ułożyć CV? Czy najpierw przedstawić wykształcenie czy może doświadczenie? Spokojnie, pomożemy. Zacznij od swoich podstawowych informacji i danych kontaktowych. Dobrze dodać też zdjęcie, ponieważ to pozwala nam zobaczyć kim jesteś. Później przedstaw swoje doświadczenie, wykształcenie i umiejętności. Na sam koniec opisz zainteresowania. Taka kolejność zapewnia, że rekruter przeczyta najważniejsze informacje i nie straci zainteresowania, co zwiększa Twoje szanse w procesie rekrutacji!

Jeżeli szukasz pracy jako początkujący Developer – przejrzyj nasze oferty pracy!

Related posts