Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

5 porad, jak być bardziej produktywnym, pracując zdalnie

5 porad, jak być bardziej produktywnym, pracując zdalnie

Kariera
Społeczność
Wszystkie

Praca zdalna to narzędzie. Zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Jednak, jak w przypadku każdego narzędzia, trzeba umieć z niego korzystać, aby przynosiło pozytywne rezultaty. W tym artykule przedstawię Ci 5 prostych porad, które pomogą Ci bardziej produktywnie i wydajnie pracować zdalnie.

1. Nie daj się rozproszyć!

Praca staje się dużo trudniejsza, gdy otacza nas setki informacji. Postaraj się “filtrować” informacje i nie daj wciągnąć się w obejrzenie nowego filmu na YouTube czy przeczytanie artykułu Twojej koleżanki. Podczas pracy dobrze jest korzystać z trybów “nie przeszkadzać” i narzędzi takich jak AdBlock, które pomogą Ci w segregacji setek powiadomień.

2. Zapisz, zamiast od razu kliknąć

Jest wtorek, godzina 13. Pracujesz nad projektem. I nagle dostajesz powiadomienie o nowym artykule, który chcesz przeczytać. Gdy klikniesz od razu i zaczniesz czytać, zburzysz swoje skupienie. Ale jest rozwiązanie! Zamiast czytać od razu, możesz zapisać daną rzecz na później. To pozwoli Ci pozostać skupionym na swoich zadaniach i zorganizować sobie osobny czas na przyjemności.

3. Organizacja informacji

Zastanów się, które media i komunikatory są Ci potrzebne podczas pracy i korzystaj tylko z nich, kiedy pracujesz. Każde wejście na Facebook’a, Instagram czy Twittera zabiera Twoje skupienie i zmniejsza Twoją efektywność. 

4. Cały czas się rozwijaj!

Ktoś polecił Ci świetną książkę? Zanim poświęcisz kilka godzin na jej przeczytanie, sprawdź, czy temat nie został krótko opisany gdzie indziej. W ten sposób będziesz miał pewność, że ta tematyka Cię interesuje i jest Ci potrzebna. Polecam też korzystanie z serwisów takich jak Audible i słuchania książek – pozwala to na “wciśnięcie” książki zawsze, gdy jedziesz autobusem, idziesz do sklepu lub gotujesz obiad.

5. Planuj swój czas

Planuj, ale rób to mądrze. Jedną z lepszych metod na utrzymanie koncentracji i organizowanie pracy jest przydzielanie sobie konkretnych “okienek” czasowych na dane zadanie – przykładowo, 20 minut na napisanie maila. Taka metoda pozwoli Ci realistycznie podchodzić do Twojego czasu i zadań, jednocześnie pomagając Ci być bardziej skupionym na danym zadaniu.

Jeśli masz inne porady, jak być bardziej produktywnym podczas pracy zdalnej – podziel się nimi z nami w komentarzu!

Related posts