Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Jak nauczyć się programowania grając w gry?

Jak nauczyć się programowania grając w gry?

Kariera
Społeczność
Wszystkie

Nauka prawie każdemu kojarzy się z obowiązkiem. Czymś nieprzyjemnym i trudnym. W praktyce może być zupełnie inaczej! Zobacz gry, które łączą przyjemne z pożytecznym, i pomogą Ci nauczyć się programowania:

1. Screeps

Ta gra nauczy się programowania w JavaScript. W tej strategicznej grze MMO możesz kontrolować właściwie każdy obiekt, tak, aby stworzyć inteligencję swojej jednostki. Co więcej, gra opiera się na realnym wykorzystaniu JavaScriptu, a nie na “pseudo-kodowaniu”.

2. CodeCombat

CodeCombat to rozwiązanie stosowane przez graczy z ponad 190 krajów na całym świecie. Ta gra RPG ma aż 5 milionów graczy, którzy łącznie napisali ponad miliard linijek kodu. Jeżeli lubisz gry RPG, CodeCombat będzie świetną grą dla Ciebie. Możesz w niej rozwinąć swoje umiejętności programowania w JavaScript, HTML, CSS, jQuery, Bootstrap i Pyton.

3. CheckiO

CheckiO pomoże Ci w nauce programowania JavaScript i Python. Te dwa języki tworzą w grze “drużyny”, które walczą ze sobą podczas kolonizowania obcej planety. Założeniem gry jest stworzenie środowiska, w którym programowanie przyjdzie Ci naturalnie i będzie częścią zabawy.

4. Ruby Warrior

Ruby Warrior to świetna gra dla osób, które lubią wcielić się w postać i w pojedynkę pokonywać przeszkody. Na każdym poziomie gry pojawiają się nowe wyzwania i tajemnice do odkrycia. Jak można domyślić się z nazwy, gra pomoże Ci w nauce Ruby.

5. Coding Game

Coding Game to zbiór wielu gier, w wielu różnych językach. Możesz tam nauczyć się ponad 25 języków programowania. Co więcej, wielu pracodawców wykorzystuje testy oparte na grach Coding Games w trakcie rekrutacji. Na platformie istnieje też możliwość skorzystania z pomocy innych graczy i code review Twojego kodu.

Jeśli chcesz nauczyć się programowania w łatwy sposób, zdecydowanie polecamy te gry! Koniecznie daj nam znać, czy pomogły Ci w zostaniu świetnym Developerem!

Related posts