Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Jak zatrudnić Java Developera w 2020 roku?

Jak zatrudnić Java Developera w 2020 roku?

Kariera
Społeczność
Wszystkie
Zespoły IT

Java jest używana przed ponad 9 milionów Developerów. Jej popularność nie spada od ponad 20 lat. Wiele firm i startupów korzysta z niej, jako ich głównej technologii. Jeśli potrzebny jest Co Java Developer, ten artykuł przedstawi Ci wszystko, co musisz wiedzieć, żeby zatrudnić właściwą osobę. Dowiesz się, jakie są najważniejsze frameworki i narzędzia podczas programowania w Java, jak i gdzie znaleźć najlepszych Developerów oraz jakie są wynagrodzenia i stawki rynkowe.

Java: najważniejsze frameworki i narzędzia

To, co sprawia, że Java po tylu latach nadal jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, to dbałość jej twórców o to, aby stale się rozwijała. Jest cały czas dostosowywana do zmieniających się potrzeb i trendów, dzięki czemu można z całą pewnością powiedzieć, że szybko nas nie opuści. Jeżeli poszukujesz doświadczonego Java Developera, ważne jest, aby był on zaznajomiony z najpopularniejszymi frameworkami i narzędziami.

Najważniejsze frameworki:

  • Spring Boot – nowy framework od Pivotal, który ułatwia bootstrapping oraz tworzenie nowych aplikacji Spring.
  • Spring Cloud – zestaw narzędzi, które ułatwiają tworzenie rozproszonych systemów.
  • Apache Spark – szybki silnik przetwarzania danych, który można zastosować w wielu sytuacjach. Pozwala na tworzenie rozwiązań z zakresu SQL, Machine Learning i wielu innych.

Najważniejsze narzędzia:

  • Git – narzędzie do współpracy nad projektem, na bieżąco kontroluje wersje kodu i dba o aktualizację zmian w plikach.
  • Docker – narzędzie do wdrażania aplikacji, które za pomocą tzw. “containers” ułatwia proces wdrożeniowy.
  • Jenkins – serwer służący do automatyzacji, napisany w Javie.

Zatrudnianie najlepszych Developerów Java

Najlepszą metodą na sukces podczas zatrudniania Java Developerów jest mówienie wprost. Wprost o wymaganych umiejętnościach, doświadczeniu, narzędziach. Oczywiście, nie zaszkodzi też znać stawki rynkowe i zaoferować więcej, niż Twoja konkurencja. Rekrutacja Java Developera opiera się na dwóch grupach umiejętności – kompetencjach technicznych i umiejętnościach miękkich.

Kompetencje techniczne

Co Twój wymarzony kandydat powinien umieć i wiedzieć? Jakie doświadczenie powinien mieć? Musisz zastanowić się, co kandydat musi wiedzieć o Javie. Czy ma znać najnowsze wersje i rozwiązania? Czy powinien znać starsze struktury, takie, z jakich korzystasz w systemach firmowych? Pomyśl, jakie zadania będzie wykonywał przyszły członek zespołu – aplikacje mobilne, algorytmy a może AI? Od tego zależy, co powinieneś zawrzeć w swoim ogłoszeniu. Rozważ też, w kontekście Twoich potrzeb i wymagań, jakie doświadczenie kandydata byłoby najodpowiedniejsze – może doświadczenie w konkretnej branży lub przy konkretnych projektach?

Umiejętności miękkie

Poza wiedzą techniczną i doświadczeniem, to właśnie umiejętności miękkie są najważniejsze. A bardzo często są pomijane. Nie popełnij tego błędu i przemyśl swój proces rekrutacyjny. Czy Twój nowy pracownik będzie odbywał wiele spotkań z klientami? Czy będzie pracował w dużym stresie i pod presją czasu? Czy będzie mentorem dla mniej doświadczonych kolegów? Zastanów się, jak nowy członek zespołu będzie funkcjonował w firmie i jakich cech potrzebuje, żeby nie tylko sobie poradzić, ale również rozwinąć się.

Gdzie znaleźć Java Developerów?

Możesz mieć świetną ofertę, konkurencyjne wynagrodzenie i liczne benefity, ale wszystko to nie ma znaczenia bez odpowiedniej dystrybucji. Musisz wiedzieć, gdzie znaleźć Java Developerów i tam komunikować swoją ofertę. Jest wiele miejsc (zarówno fizycznych, jak również tych online), które skupiają Java Developerów. Oto kilka z nich, w których możesz zacząć swoje poszukiwania:

  • StackOverflow – na tym forum znajdziesz każdego Developera, wystarczy, że zajrzysz do tematów związanych z daną technologią.
  • StudyJava.org – tutaj Developerzy uczą się Javy, odkrywają nowe rozwiązania i rozmawiają z kolegami z branży.
  • Konferencja JavaLand – prawdziwe królestwo programistów Java. Na tym wydarzeniu masz ogromne szanse na spotkanie swojego wymarzonego kandydata.

Wynagrodzenia i stawki godzinowe

Żeby zatrudnić specjalistę IT musisz wiedzieć, jakie są stawki rynkowe i jakiego kosztu się spodziewać. Bez konkurencyjnego wynagrodzenia masz małe szanse na przyciągnięcie Senior Java Developera. Według danych z lutego 2019 roku zebranych przez Indeed, średnie roczne wynagrodzenie Java Developerów to 90,992 dolarów, czyli około 350 tysięcy złotych. To źródło odnosi się jednak do rynku międzynarodowego – na rynku polskim stawki są nieco niższe. Według badań NoFluffJobs, średnie wynagrodzenie Developera zatrudnionego na umowę B2B wynosi ok. 13 000 zł, a w przypadku umowy o pracę jest to ok. 11 000 zł. Warto też wiedzieć, że większość Java Developerów woli zatrudnienie w oparciu o umowę B2B (aż 51,5 % badanych). Najwyższe wynagrodzenia dla Java Developerów są w Trójmieście, Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.

Mamy nadzieję, że te informacje pomogą Ci znaleźć wymarzonego pracownika. Jeśli potrzebujesz pomocy ze znalezieniem odpowiedniego kandydata – skontaktuj się z nami.

Related posts