Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Zawody przyszłości w IT

Zawody przyszłości w IT

Kariera
Społeczność
Wszystkie

Branża IT stale potrzebuje specjalistów. I z roku na rok, potrzebuje ich coraz więcej. Nie oznacza to jednak, że cały czas potrzebujemy tych samych specjalistów, których chcieliśmy zatrudniać 20 lat temu. Wraz z rozwojem technologii, pojawiają się nowe stanowiska i tendencja do coraz węższych specjalizacji. Jakie zawody w IT zyskają na popularności w najbliższych latach?

1. VR Engineer (Inżynier Wirtualnej Rzeczywistości)

Technologia VR coraz częściej pojawia się w naszym codziennym życiu. Korzystają z niej nawet sklepy internetowe, żeby ułatwić klientom “przymierzanie” produktów i podjęcie decyzji zakupowej. VR Engineer odpowiada za tworzenie oprogramowania, które pozwala systemowi na “rozpoznawanie” rzeczywistości, ocenianie odległości i wiele innych. Dodatkowo, VR Engineer tworzy też interfejsy tych systemów lub symulacje na podstawie rzeczywistości (przydatne np. podczas szkoleń wojskowych). Specjaliści z tej dziedziny pracują w technologiach takich jak Unity lub Unreal. Poza tym, powinni posiadać wiedzę i umiejętności z obszaru tworzenia modeli 3D i działania wirtualnej rzeczywistości.

2. Blockchain Engineer (Inżynier Blockchain)

Blockchain większości kojarzy się z kryptowalutami, ponieważ po raz pierwszy został wykorzystany do budowy kryptowaluty Bitcoin. Natomiast sama w sobie technologia Blockchain ma wiele innych zastosowań. Zdecentralizowane systemy, zapewniające pełne bezpieczeństwo transakcji lub innych interakcji, zdobywają coraz większe zainteresowanie, nie tylko wśród StartUpów. Blockchain Engineer odpowiada za tworzenie właśnie takich zdecentralizowanych systemów. Na rynku jest wiele dostępnych technologii, które wspierają pracę tych specjalistów – rozwiązania Blockchain promuje m.in. IBM. Praca jako Blockchain Engineer jest wymagająca, ale jednocześnie bardzo opłacalna – wynagrodzenia tych specjalistów są bardzo wysokie w skali roku.

3. Machine Learning Specialist (Specjalista Uczenia Maszynowego)

W tej dziedzinie ponownie pojawia się IBM, który wypuścił swój rewolucyjny komputer Watson bazujący na Machine Learning. To również ta korporacja pracuje teraz nad wprowadzeniem programów nauczania dla programistów, ponieważ specjalistów od uczenia maszynowego jest bardzo niewielu. Algorytmy Machine Learning mogą być tworzone w wielu językach programowania, jednak jednym z najpopularniejszych jest obecnie Python.

Szukasz specjalisty do swojego zespołu? Masz problem ze znalezieniem odpowiedniego eksperta? Skontaktuj się z nami – nasz zespół pomoże Ci go znaleźć!

Related posts