Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Dlaczego warto uczyć się Javy?

Dlaczego warto uczyć się Javy?

C_school
Kariera
Społeczność
Wszystkie

Gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z programowaniem lub zastanawiasz się, czy to kariera dla Ciebie, ilość dostępnych języków programowania może być przytłaczająca. W jednym z naszych poprzednich artykułów, o tym jak zostać programistą, opisujemy kilka najpopularniejszych technologii przyjaznych początkującym. Tym razem skupimy się tylko na jednej z nich. Dlaczego warto uczyć się Javy?

1. Java jest łatwa

To nie znaczy, że usiądziesz do komputera i od razu zostaniesz programistą Java. Jednak jest to jeden z łatwiejszych do zrozumienia i nauczenia się języków, dlatego często jest pierwszym wyborem początkujących. Dodatkowo, z Javy korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Co to oznacza dla Ciebie? Łatwo znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania i będziesz miał dostęp do wielu darmowych źródeł wiedzy.

2. Tworzenie aplikacji w Javie jest szybkie

W porównaniu z innymi językami, pisanie aplikacji w Javie jest szybsze. Między innymi ze względu na wspomnianą bogatą społeczność użytkowników Javy. Ale nie tylko. Dostępne są też rozbudowane biblioteki open source oraz środowiska IDE, które pomagają tworzyć bardziej skomplikowane aplikacje bez gubienia się w poszczególnych elementach. Istnieje też wiele narzędzi dedykowanych do Javy, które pozwalają na personalizację środowiska pracy, co dodatkowo przyspiesza cały proces.

3. Java jest bardzo popularna i szeroko stosowana

Java jest powszechnie stosowana we wszelkiego rodzaju aplikacjach. Jest podstawą wielu bardzo popularnych systemów (takich jak Android) i nie zapowiada się, aby miała zniknąć – w końcu ciężko wymazać coś, co świetnie działa od 20 lat. Firmy takie jak Google, Amazon i Netflix korzystają z Javy, co dodatkowo przyczynia się do jej popularności i rozwoju. Korzystając z Javy będziesz mógł stworzyć wszelkiego rodzaju aplikacje.

4. Zapotrzebowanie na programistów Java jest ogromne

Jest nie tylko ogromne, ale również stałe. To oznacza, że prawdopodobnie nie będziesz miał problemu ze znalezieniem pierwszej pracy w IT. Co więcej, wynagrodzenia programistów Java są wysokie w porównaniu z wynagrodzeniami innych Developerów. Aż 24% wszystkich ogłoszeń w serwisie NoFluffJobs to ogłoszenia dla Java Developerów. Zwykle, Java Developerzy zaczynający pracę na poziomie Juniora mogą liczyć na nawet 5 000 złotych wynagrodzenia miesięcznie!

Jeżeli nadal masz wątpliwości i nie wiesz, którą technologię wybrać – sprawdź nasze pozostałe artykuły!

Related posts