Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Jak pozyskać najlepszych Developerów do Twojego zespołu?

Jak pozyskać najlepszych Developerów do Twojego zespołu?

Wszystkie
Zespoły IT

60% CEO uważa, że trudniej im znaleźć Developerów w porównaniu do roku poprzedniego. Zatrudnianie programistów jest nawet trudniejsze niż zatrudnianie innych specjalistów. Jeśli chcesz pozyskać Developerów do swojego zespołu programistycznego lub projektu, szybko zauważysz, jak trudne jest to zadanie. Oczywiście, zawsze można znaleźć tańszego, przeciętnego programistę, ale to ryzykowna decyzja. Skutek może być taki, że twój projekt może być realizowany nieterminowo, napisany kod może być niskiej jakości i wiele innych. Jak więc znaleźć tych najlepszych i przekonać ich, że to właśnie dla Ciebie warto pracować?

Bądź przygotowany na pytania o Twój projekt

Podczas rekrutacji, musisz pokazać potencjalnemu pracownikowi, że dokładnie znasz swój projekt. Developerzy uwielbiają pracodawców, którzy mają jasny plan, są pasjonatami projektu i mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania. Jeśli chcesz stworzyć nowy produkt, najlepszym sposobem na przedstawienie go kandydatom jest nakreślenie koncepcji i  stworzenie prototypu. Powinieneś wziąć pod uwagę 4 kluczowe dokumenty, które pomogą Ci skutecznie komunikować swój projekt: prototypy, wymagania projektu, przepływ pracy oraz listę podstawowych funkcji / funkcjonalności. Dzięki temu Developerzy będą widzieć, że jesteś poważnym pracodawcą i będą mieli szansę zrozumieć i zainteresować się Twoim projektem.

Określ swój budżet

Na podstawie budżetu musisz ustalić kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na wynagrodzenie dla programisty. Jeśli chcesz zatrudnić podwykonawcę lub niezależnego programistę, możesz skorzystać z tej bazy wiedzy i naszego bloga, aby poznać stawki godzinowe programistów w zależności od ich wiedzy specjalistycznej, doświadczenia i lokalizacji. Może to pomóc na dwa sposoby. Po pierwsze, na podstawie swojego budżetu będziesz wiedział, jakiego rodzaju programistę możesz zatrudnić. Po drugie, oferując uczciwe stawki rynkowe, prezentujesz się jako uczciwy pracodawca, który rozumie rynek. Zwiększy to zaufanie między tobą a Developerem i sprawi, że rekrutacja pójdzie po Twojej myśli.

Pozyskaj zaufanie kandydata

Budowanie zaufania i relacji ma ogromne znaczenie dla uzyskania doskonałych wyników rekrutacji. Ludzie są bardziej otwarci i chętni do współpracy z pracodawcami, którym mogą zaufać. Jedną z lepszych taktyk rekrutacyjnych jest odzwierciedlenie języka kandydatów. Polega to na powtórzeniu słów kluczowych 2-4, które pojawiły się w wypowiedzi potencjalnego pracownika. Zanim przejdziesz do kolejnego pytania, zawsze zrób krótką pauzę – zachęca to programistę do rozwinięcia tematu. Kiedy zauważysz podczas rozmowy, że kandydata szczególnie interesuje dany temat, zwróć na to uwagę. Innym sposobem na budowanie zaufania jest przyznanie z góry wszelkich negatywnych aspektów projektu i potencjalnych zagrożeń. To sprawia, że ​​wyglądasz jak uczciwy pracodawca, co faktycznie zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Developera.

Przedstaw się jako świetny menedżer

Nikt nie lubi pracować dla nadmiernie kontrolujących menedżerów. Dlatego bardzo ważne jest, aby przedstawić swój styl zarządzania już na etapie rekrutacji. Jest to szczególnie ważne, jeśli zatrudniasz programistów, którzy cenią ich niezależność. Świetnym sposobem na to, aby czuli się komfortowo podczas rozmowy, jest zadawanie pytań. Pomoże to programistom poczuć się swobodnie i zrozumieć, że ich punkt widzenia jest dla Ciebie ważny. Pytania pozwalają również subtelnie ustalić porządek rozmowy i warunki dyskusji, jednocześnie pozwalając drugiej stronie poczuć, że to ich pomysł. Najlepsze pytania, które należy zadać, to pytania wymagające przemyślenia – nie pytaj tylko o fakty. 

I najważniejsze – zawsze bądź przygotowany. Jeśli chcesz zatrudnić świetnego programistę, musisz równie świetnie się do tego przygotować. Jeśli potrzebujesz wsparcia w pozyskaniu talentu – skontaktuj się z nami.

 

Related posts