Subscribe Now

* You will receive the latest news and updates on your favorite celebrities!

Trending News

Najlepsze narzędzia, które usprawnią pracę programisty

Najlepsze narzędzia, które usprawnią pracę programisty

Kariera
Społeczność
Wszystkie
Zespoły IT

Praca Developera jest nie tylko ciekawa, ale również bardzo wymagająca i ambitna. Dlatego większość korzysta z różnych narzędzi, żeby ułatwić sobie część zadań. Oczywiście, nikt nie napisze kodu za Ciebie, ale łatwiej będzie Ci zorganizować swoją pracę, komunikować się z zespołem oraz klientami. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze i najlepsze narzędzia, z których powinien korzystać każdy Developer.

Komunikacja w projekcie

Komunikacja jest kluczowa, żeby projekt przebiegł gładko i zakończył się sukcesem. Często część lub nawet cały zespół pracuje zdalnie, nie mówiąc już o klientach, którzy mogą być w różnych lokalizacjach. Poniższe narzędzia pomogą Wam zawsze być na bieżąco i uniknąć nieporozumień.

Slack

Slack to obecnie jedno z najpopularniejszych narzędzi na świecie. Pozwala na trzymanie całej komunikacji w jednym miejscu, tworzenie osobnych kanałów tematycznych i wiele innych rzeczy, które bardzo ułatwiają komunikację. Co więcej, Slack można zintegrować z wieloma innymi aplikacjami takimi jak Trello, Google Drive, GitHub i Jira.

Zoom

Ostatnio bardzo zyskująca na popularności aplikacja do wideokonferencji. Szczególnie przydatna w przypadku zespołów pracujących zdalnie. Posiada wiele cennych funkcji prezentacji i dzielenia ekranu, dzięki czemu będzie Wam łatwiej odbywać spotkania i omawiać problemy.

Zarządzanie projektem

Bardzo ważne jest, żeby każdy nie tylko wiedział co ma robić, ale również, żeby rozumiał jak łączy się to z resztą zadań w projekcie i czym w tym samym czasie zajmują się inni. Do tego właśnie służą poniższe narzędzia.

Trello

Trello to jedno z najprostszych narzędzi, które pozwala w łatwy i przejrzysty sposób zorganizować pracę całego zespołu, a nawet małej firmy. Jego największą zaletą jest to, że można spersonalizować przepływ zadań i plan całego projektu. Dodatkowo, wszystko działa w czasie rzeczywistym, więc na bieżąco wiadomo kto i czym się zajmuje.

Jira

Potężne narzędzie dla zespołów pracujących w metodykach zwinnych (np. SCRUM). Obecnie najpopularniejsze. Pozwala nie tylko na kontrolowanie w jednym miejscu całego projektu i działań każdego członka zespołu, ale zawiera również narzędzia służące do pomiaru efektywności zespołu. Z Jiry korzystają największe firmy IT w Polsce i na świecie.

Programowanie

Najlepsze na koniec – narzędzia, które będą wspierały Ciebie i członków Twojego zespołu podczas programowania. Pomogą uniknąć Wam bałaganu i sprawią, że współpraca nad kodem będzie czystą przyjemnością.

Bitbucket

Ta nakładka na repozytorium ułatwia współpracę w zespole oraz zarządzanie ścieżkami rozwoju oprogramowania. Jest kompatybilna z wieloma innymi narzędziami i pozwala na tworzenie wielu repozytoriów (publicznych i prywatnych).

GitHub

To chyba najbardziej podstawowe i znane narzędzie. GitHub to swoisty Facebook dla Developerów. Można tam dodawać i przeglądać setki tysięcy projektów. Ułatwia on współpracę i współdzielenie kodu. Co więcej, zwykle profil na GitHub zastępuje CV programisty.

 

Każdy programista musi polegać przede wszystkim na swoich umiejętnościach. Ale warto poznać narzędzia, które przyspieszają i ułatwiają pracę oraz pozwolą uniknąć całemu zespołowi niepotrzebnego stresu i opóźnień w projektach. Które z tych narzędzi najlepiej sprawdza się Tobie?

Jeśli potrzebujesz zmiany i szukasz pracy, która naprawdę rozwinie Twoje możliwości – przejrzyj nasze oferty pracy.

Related posts